![Υλοποίηση προγράμματος στείρωσης αδέσποτων ζώων από το Δήμο Γαύδου και την Ε.Δ.Κ.Ε.](https://gavdos.gr/wp-content/uploads/2022/02/1645687856441-680x380.jpg)
Στις 5 & 6 Μαρτίου 2022 ο Δήμος Γαύδου με τη συνδρομή της Εθελοντικής Δράσης Κτηνιάτρων Ελλάδας (Ε.Δ.Κ.Ε.) θα υλοποιήσει πρόγραμμα στείρωσης αδέσποτων ζώων.
Ας μην ξεχνάμε ότι η ορθή διαχείριση του αδέσποτου πληθυσμού μέσω της στείρωσης είναι εξαιρετικής σημασίας. Η στείρωση άλλωστε, είναι διεθνώς αναγνωρισμένη ως ο μοναδικός και ανθρώπινος τρόπος διαχείρισης του υπερπληθυσμού των κατοικίδιων ζώων.
Και στη φροντίδα των ζώων είμαστε μαζί!!!